Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje veikia tautodailininkės Laimos Dzigaitės kūrybos darbų paroda.

Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje (Kalvarijų g. 325)  veikia tautodailininkės Laimos Dzigaitės kūrybos darbų paroda.

Gimiau Ukmergėje. Mokiausi Kauno Antano Martinaičio dailės mokykloje, esu dėkinga daugybei puikių mokytojų. Mėgau akvarelę, kūriau grafikos technika, net drožinėjau. Po klaidžiojimo menų įvairovėje Dievas į mano ranką įdėjo žolyną. Taip prieš dvidešimt aštuonerius metus pradėjau kurti savita technika, kurią vadinu - žolynų grafika. Japonijoje ši kūrybos technika - oshibana yra labai populiari.

Pavasaris, vasara, ruduo – metas susirinkti žolynus ir gėrėtis mus supančiu pasauliu, sukaupti savo širdyje visa, ką regiu ir jaučiu. O tuomet, kai spalvų paletė gamtoje išblanksta, ateina kūrybos metas, žolynai “kuždėdami” dėliojasi į paveikslus, užlieja „malonių lietus“, padedantis kitaip matyti, pajusti gyvybę sudžiūvusiuose augaluose. Parodos - pasidalijimas šia malone ir dėkingumas už visas dovanas, už artimuosius ir bičiulius, už mokytojus ir globėjus, už tėvynę ir nuostabų jos grožį.

           Žolynais “tapyti” šventųjų paveikslai be veido bruožų, tarsi po “šydu” Įsižiūrėkite, gal juose pamatysite savo senelės, mamos, gal mylimo ar kadais sutikto žmogaus veidą, gal tai – Jus globojančio šventojo veidas. Kviečiu atverti širdis, žvelgti ne tik akimis.

           Savo namuose Ukmergėje (Bažnyčios g. 29) esu įkūrusi galeriją-studiją „Žolynų kampas“, kuri yra atvira visiems. Joje rengiu susitikimus ir kūrybines dirbtuves visiems besidomintiems.

Laima Dzigaitė

 

Parodą Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje  galima aplankyti iki 2022 m. vasario mėn. 4 d.   darbo dienomis 9.00-16.00 val., o kitu laiku - atvykimą iš anksto suderinus su bibliotekos vadove ir parodos kuratore Irena Aleksandravičiene tel. (8-5) 271 2251 arba el. paštu: biblioteka@vks.lcn.lt

Daugiau parodos akimirkų seminarijos facebook paskyroje.

 
 
   į viršų  
 
     
     
 
    © Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarija
 
 Kontaktai  Biblioteka  Į titulinį puslapį